HAKKIMIZDA

AĞAHAN A.Ş.

2008 yılında Mimar – İç Mimar Muhammet Korkmaz tarafından Ağahan Grup İstanbul’da kurulmuştur. Firmamız inşaat, mimarlık, iç mimarlık, mühendislik, OSGB, yapı denetim ve yatırım ortaklığı alanında yükselen bir grafiğe sahiptir.

Ağahan AŞ. 2008 yılından bugüne geleneksel değer ve üretim ahlakını koruyara, değişikliklere açık bakış açısı ile sürekli daha iyiye ulaşma azmi ve gayreti içerisindedir. Bugüne kadar bu bakış açısıyla bitirilmiş bir çok projemiz mevcut olup, sadece yapım süreci değil sonrasında da müşteri memnuniyeti dikkate alınarak, gerekli hizmet ve desteğe devam etmektedir. Tüm projelerimizde siz değerli müşterilerimize hizmet kaltesi ve profesyonellikten ödün vermeden büyük bir titizlikle çalışmalar sürdürmektedir. Bu amaç doğrultusunda uzman teknik kadrosu profesyonel takım çalışmalarıyla insanımıza kaliteli ve rahat yaşam standartı sağlamaktadır.

Ağahan grup firması, tasarlanan tüm projelerinde; çevresel hassasiyetleri göz önünde tutarak daha yaşanılabilir, çağımız kurallarına uyumlu bir şekilde ileriye doğru yol alan, toplumların kalkınma ve refahına katkıda bulunan projelere imza atmaktadır.

VİZYONUMUZ

Profesyonel, çözüm odaklı ve yenilikçi bakış açısıyla; toplulumuzda iş sağlığı ve güvenliği kültürünü uluslararası standartlara ulaştırmak, kalite prensibi doğrultusunda hizmet verdiğimiz firmaların marka değerini artırarak sektörün lider firması olmaktır.

MİSYONUMUZ

Uzman ve deneyimli kadromuz ile ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği alanında farkındalık oluşturarak iş sağlığı ve güvenliği gereklerini mevzuata uygun bir şekilde eksiksiz yerine getirmek ve daha güvenli çalışma ortamları oluşturarak hizmet verdiğimiz firmaların çözüm ortağı olmaktır.

Kalite ve Güven İnşa Ediyoruz.

OSGB NEDİR?

İşyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunan, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca yetkilendirilen birimdir. İş sağlığı ve güvenliği herkesin hakkıdır. OSGB’ler İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri yönetmeliğine ve yasal düzenlemelere göre en az 1 işçinin çalıştığı işyerlerine; iş güvenliği ve iş sağlığı konularında işyeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ve diğer sağlık personeli ile hizmet sunan kuruluşlardır.

İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ NEDEN GEREKLİ?

İş kazalarının %56’sı 1 – 49 çalışanı olan iş yerlerinde görülmektedir. İş kazalarının hem çalışan hem işyeri açısından bazı zamanlarda telafi edilemez sonuçları olmaktadır. OSGB hizmetleri, hem işveren hem de çalışan açısından en başta insan sağlığını ve hayatını koruma merkezlidir. İş sağlığı ve güvenliği kültürü sadece iş kazalarını azaltmakla sınırlı kalmaz. İş yerinizdeki verimliliği artırır. Çalışanlarınızın kalite standartlarını ve işyerine olan saygısını, bağlılığını artırır. ISO standartları uygulamalarının daha sağlıklı uygulanmasını sağlar.

NEDEN BİR OSGB İLE ÇALIŞMALISINIZ?

Yasal zorunluluklar, iş verenin yükümlülüleri, 6331 sayılı kanun çerçevesinde sorumlu olduğunuz tüm hizmetleri tek bir kuruluştan almış olursunuz. İş yeri hekimi, iş güvenliği uzmanı, diğer sağlık personelini bünyenizde çalıştırma yükümlülüğünüz olmayacaktır. Bu personelin tüm sosyal ve güvenlik hakları hizmet aldığınız OSGB’nin sorumluluğundadır. Döküman ve raporların tek bir kuruluş tarafından düzenlenmesi, arşivlemesi herhangi bir denetim sırasında size avantaj sağlayacaktır. Tüm iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarınızın tek bir kuruluş tarafından yapılması, zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. OSGB’ler bir çok firmaya hizmet vermektedir. Bu sebeple iş sağlığı ve güvenliği konusunda daha geniş bir vizyon ile size hizmet sunmaktadır.